Generátor kouře Bradley s adaptérem

Generátor kouře Bradley s adaptérem Generátor kouře Bradley je právě to zařízení, do něhož je soustředěno know how výrobce udíren Bradley. Je to nezávislá jednotka, která Vám umožní vytvořit vlastní udírnu téměř z jakékoliv komory. Samostatný generátor kouře BTSGCE-240 je konstrukčně identický s tím, který je dodáván ke kompletním udírnám Bradley. Koncová část zařízení je z nerezové oceli a stačí ji jednoduše připevnit k libovolné udící komoře.

Na obrázku vpravo je tento samostatný generátor kouře s adaptérem a objímkou, která slouží jako spojnice mezi udírnou a generátorem. Při sestavování Vaší vlastní udírny zůstane pak tato objímka pevně zabu­dována v udící komoře tak, aby jednotka generátoru kouře mohla být snadno odnímatelná.

Stejně jako konstrukce, neliší se ani náplň generátoru. Ten používá stejné dřevěné briketky jako všechny ostatní udírny Bradley.

Technické parametry

Model: BTSG CE 240
Napájení: 220 - 240 V (50 Hz, 2,5 A)
Hmotnost: 4,54 kg
Rozměry: 59,0 × 35,0 × 22,5 cm
Příkon: 125 W - spalovač briketek

Součástí celého balení je také stručný návod, jak si postavit svoji vlastní udírnu. Jako udící komora může posloužit například stará lednička. Stačí jenom do boční stěny vyfrézovat otvor pro objímku adaptéru.

Již v roce 2003 vyhrál samo­statný generátor kouře Bradley ocenění Vesta. Toto ocenění je udělováno inovativním výrobkům za jejich významný přínos v oblasti designu a moderních technologií.


Adaptér chladného kouře

Technické parametry

Model: BT COLD
Rozměry komory: 28,0 × 30,5 × 43,2 cm
Felxibilní trubice: 91,5 cm při plném roztažení

Adaptér chladného kouře zvyšuje účinnost uzení při nízkých teplotách. Spalování briketek je přesunuto do této jednotky, a do vlastní udící komory je veden jen chladný kouř. Protože v udící komoře není žádný zdroj tepla, probíhá uzení upravdu při nízkých teplo­tách. K udírně se adaptér připojuje pomocí flexibilní roztažitelné hliníkové trubice. Díky použití standard­ních dílům lze tento adaptér snadno připojit nejen k libovolné udírně Bradley, ale s využitím samostatného generátoru kouře i k Vaší vlastní udící komoře. Vše funguje jako jednoduchá stavebnice.

Adaptér chladného kouře Adaptér chladného kouře Adaptér chladného kouře

Dřevěné briketky Bradley

Tajemství udíren Bradley není jen v tom, jak vzniká kouř, ale také v tom, z čeho vzniká. Typická chuť a vůně jsou ukryté v dřevěných briketkách Bradley. Na jejich výrobu byly použity piliny výhradně z tvrdých druhů dřeva. Dřevěné piliny byly slisovány dohromady při přesně kontrolovaném tlaku tak, aby výsledné briketky měly tu správnou hustotu.

Výsledná chuť uzených potravin se bude výrazně lišit dle toho, jaký druh dřeva při uzení použijete:

  • silnou a výraznou chuť, která se hodí zejména k uzení mořských plodů, šunky či slaniny, dodají briketky z olšového a javorového dřeva,
  • sladší a jemnější chuť kouře, který je velmi vhodný pro uzení drůbežího masa nebo zvěřiny, zase dodá dřevo jabloně a třešně,
  • velmi výraznou chuť vhodnou pro uzení vepřového a hovězího masa, zejména pak vepřové plece nebo hovězí hrudi, má mesquite (tj. keř rodu Prosopis) nebo dřevo ořechu.

briketka Bradley Generátor kouře v udírně Bradley spaluje jednu briketku po dobu 20 minut. Přitom produ­kuje čistou chuť dřeva v relativně chladném kouři. Ihned poté, co je briketka spálena, je automaticky odsunuta do misky s vodou, aby se tak zabránilo nežádou­címu přepalování popela. Vzápětí si generátor kouře natáhne ze zásobníku další briketku a celý proces uzení se plynule udržuje v chodu.

Generátor kouře Bradley zajistí, že při spalování briketky nedojde k hoření plamenem, a tím je zachována ryzí chuť vybraného dřeva. Při vyšších teplotách spalování dřeva, by totiž začaly vznikat nežádoucí plyny a škodlivé zplodiny z hořících pryskyřic obsaže­ných ve dřevě. V udírnách Bradley je proces spalování přesně regulován, a proto nikdo nemusí mít obavu, že by dokonalou chuť domácích uzených pokrmů pokazily nějaké škodlivé látky.

Při spalování briketek je nejen eliminováno nežádoucí teplo, ale kouř produkovaný generátorem Bradley je čtyřikrát čistší než kouř identické třísky spálené na plotně.

Jak již bylo uvedeno, udírny Bradley spotřebují jednu briketku za dobu cca 20 minut. Při takové rychlosti spalování se spotřebují 3 briketky za hodinu, což odpovídá provozním nákladům na jednu hodinu provozu udírny okolo 25,- Kč.

Briketky Bradley Briketky Bradley Briketky Bradley

Příchutě: Olše, Třešně, Ořech, Javor, Mesquite (Prosopis), Dub, Pekanový ořech, Speciální směs Bradley.